30 ნოემბრიდან 12 დეკემბრამდე ნოემბრამდე, გაეროს გაერთიანებული არაბეთის საამიროებში გაიმართა გაეროს ჩარჩო კონვენციის მხარეთა 28 -ე სესია.
60,000-ზე მეტი გლობალური დელეგატი დაესწრო გაეროს კლიმატის ცვლილების კონფერენციის 28-ე სესიაზე, რათა ერთობლივად ჩამოაყალიბოს გლობალური რეაგირება კლიმატის ცვლილებებზე, შეზღუდოს გლობალური დათბობა 1,5 გრადუსიან ცელსიუსში, წინასწარი ინდუსტრიულ დონეზე, გაზარდოს კლიმატის დაფინანსება განვითარებადი ქვეყნებისთვის და სასწრაფოდ გააფართოვოს ინვესტიციები კლიმატის ადაპტაციაში.
შეხვედრამ ასევე ხაზგასმით აღნიშნა, რომ კლიმატის ტემპერატურის ზრდამ მრავალ ქვეყანაში წყლის დეფიციტი გამოიწვია, მათ შორის სერიოზული სითბოს ტალღები, წყალდიდობა, ქარიშხალი და შეუქცევადი კლიმატის ცვლილება. დღეისათვის, მსოფლიოს ყველა რეგიონს განიცდის მრავალი წყლის რესურსის სირთულე, მაგალითად, წყლის რესურსების დეფიციტი, წყლის დაბინძურება, წყლის ხშირი კატასტროფები, წყლის რესურსების გამოყენების დაბალი ეფექტურობა, წყლის რესურსების არათანაბარი განაწილება და ა.შ.
როგორ უკეთესად დავიცვათ წყლის რესურსები, წყლის რესურსების გამოყენება ასევე გახდა მსოფლიო დისკუსიის თემა. გარდა წინა წყლის რესურსების დამცავი განვითარების გარდა, მუდმივად აღინიშნება წყლის რესურსების მკურნალობა და გამოყენება.
ქამრებისა და საგზაო პოლიტიკის ნაბიჯის შემდეგ, მან უპირატესობა მიიღო არაბეთის გაერთიანებულ საემიროებში. მოწინავე ტექნოლოგია და იდეები ერთნაირია COP 28 ცენტრის თემასთან.